S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

S.S.S.

Öğretmenlerimizin tamamının bilgileri web sitemizde bulunmamaktadır. Öğretmenlerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Ancak, web sitemizi daha kullanışlı hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.Kısa bir süre zarfında tüm öğretmenlerimizin bilgilerini internete indirmek için çalışıyoruz.
Ozelderse.com öğretmenlerinin büyük bir bölümü Boğaziçi, Marmara, İstanbul üniversitesi gibi İstanbul'da olan üniversitelerin mezunudurlar. Bununla birlikte Anadolu'daki üniversitelerden de öğretmenlerimiz bulunmaktadır.
Ozelderse.com öğretmenlerinin öğretmenlik formasyonuna sahip olmasını öğretmen yönlendirmesi yapmasının ön şartı olarak belirlemiştir. Bu sebepten dolayı özel ders öğretmen yönlendirmesi yaparken öğretmenlerimizin üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakültelerinden olmasını dikkate alırız. Bu duruma deneyim ve birikimleriyle öğretmenliği iyi yapar konuma gelmiş bir kısım formasyonsuz öğretmenlerimizi dahil edilmemiştir.
Ozelderse.com ders alan kişiye iyi bir özel ders deneyimi yaşatmak için özel ders öğretmeni seçerken aşağıdaki kriterlerin ders verende bulunup bulunmadığına dikkat edilmesini önerir.
Ders veren kişi öğretmen midir? Öğretmeninizin üniversitelerin öğretmen yetiştiren fakültelerinden mezun olması özel dersin başarısını büyük oranda etkileyecektir. ( Üniversiteyi iyi dereceyle kazanıp ve bitirmiş bir mühendislik mezunuyla sıradan bir öğretmenlik mezunu birbirine karıştırılmamalıdır. Öğrenciniz için deneyimli bir öğretmenin, iyi bir mühendisten daha fazla faydası olacaktır.)
Referansları ve başarıları nelerdir? Ders alacağınız öğretmenin referanslarını ve başarılarını mutlaka öğrenin. Bu sizi deneme yanılmadan kurtaracaktır.
Özelderse.com; ders isteyene iyi bir öğretmen sağlamanın bir gereği olarak profesyonel olarak öğretmenlik yapan öğretmenleri derse yönlendirir. Özelderse.com adına derse yönlendirilen tüm öğretmenler bir kısım özel ve kamu kurumlarında çalışmaktadırlar. İşi sadece özel ders vermek olan profesyonelleri bu durumdan hariç tuttuk.
Özelderse.com; velilerin çok ısrarlı istekleri haricinde özel ders için üniversite öğrencilerini derse yönlendirmemektedir.
Özel ders; Kişiye özel bir eğitim ve öğretim uygulamasıdır. Öğrenciyi derse karşı aktif tutuşu, hataya anında müdahale edilebilmesi, öğretmen öğrenci arasındaki iletişimi en yüksek seviyeye çıkarması ve birebir olması sebebİyle özel ders, öğrencinin daha iyi öğrenmesinin en iyi yollarından biridir.
Özel ders; mantığı itibariyle daha iyi olmak istediğiniz herşey için alınabilir. Bu doğrultuda düşünüldüğünde öğrencinizin daha iyi olmasını istediğiniz tüm alanlar için özel ders aldırmaya karar verebilirsiniz.
Özelderse.com; İstanbul'un tüm ilçelerinde tüm ders ve branşlarda kendi yerinde özel ders almak isteyen ilköğretim, lise öğrencileri ve çalışanlar için özel öğretmen yönlendirmesi yapan web sitesi uygulamasıdır.
Özelderse.com; aşağıdaki ilçelerin tamamına öğretmen yönlendirmesi yapmaktadır.
Kadıköy Bakırköy Beşiktaş Beykoz Üsküdar Maltepe Sarıyer Şişli Adalar Avcılar Bağcılar Bahçelievler Bayrampaşa Beyoğlu Büyükçekmece Eminönü Esenler Eyüp Sultanbeyli Pendik Gaziosmanpaşa Güngören Kağıthane Kartal Küçükçekmece Fatih Tuzla Ümraniye Zeytinburnu
Yıldız Tepe Eğitim ve Danışmanlık hizmetleri merkezi Batı Mah. Karanfil Sk.No: 4/2 Pendik/İSTANBUL adresinde hizmet vermektedir.
Yıldız Tepe Eğitimin özel ders öğretmen yönlendirmesindeki fonksiyonu; özelderse.com ekibi tarafından hazırlanmış kalite endeksli standartları sağlayan bir kısım öğretmenlerin özelderse.com üzerinden tanıtımlarını yapmak ve bu öğretmenler adına ders alan ile ilk görüşmeyi yapmaktır. Bu görüşmede öğretmenlerimiz için uygun şartları oluşturan velilerin öğretmenle görüşmesini sağlamaktır.
Bu durumdan dolayı derse yönlendirdiğimiz öğretmenler çalışanımız sayılamazlar. Öğretmenlerimizin tamamına yakını İstanbul'da saygın kurumlarda çalışmaktadırlar.
Özelderse.com yaptığı iş itibariyle öğretmenlerinin tanıtımını yapmakta ve öğretmenlerine ders yönlendirmektedir. Dolayısıyla özelderse.com'un ders alandan herhangi bir ücret talebi yoktur.
Özelderse.com derse yönlendirdiği öğretmenlerinden; verdiği bu hizmetin karşılığında ücret almaktadır. Derse yönlendirilmeden herhangi bir ücret alınmamaktadır.
Özelderse.com derse yönlendirdiği öğretmenler itibariyle iki gruptur. Bir kısmı sadece Yıldız Tepel Eğitim çalışanıdır. Bu öğretmenlerin gittiği dersler Yıldız Tepe Eğitim tarafından ders alana faturalandırılır.
2. grup öğretmenler ise sadece özelderse.com aracılığıyla ders alırlar ve bunun karşılığında özelderse.com'a ücret öderler. Ödedikleri ücret tutarları öğretmenlerin kendilerine faturalandırılır. Bu durumda herhangi bir şekilde ders alana fatura kesmekle yükümlü değiliz.

Yukarı